Zastosowanie aplikacji:
Wyrób medyczny ProjektNeuro to multimedialna aplikacja służąca do spersonalizowanej terapii neuropsychologicznej osób dorosłych cierpiących na deficyty poznawcze w zakresie: pamięci, uwagi, funkcji wzrokowo-przestrzennych oraz funkcji wykonawczych, powstałych na skutek udaru niedokrwiennego mózgu.
Aplikacja zapewnia pacjentom możliwość regularnego treningu czynności spotykanych w sytuacjach życia codziennego, wspomagając procesy regeneracji lub adaptacji uszkodzonych obszarów poznawczych.
Zapewnia dostęp do treningów personalnych zdefiniowanych dla pacjenta przez psychologa lub psychoterapeutę oraz treningów standardowych, w przypadku których pacjent wybiera samodzielnie zadania terapeutyczne.
Przejrzyste komunikaty wizualne oraz mechanizmy automatycznego dopasowania poziomu trudności zadań terapeutycznych do postępów pacjenta wzmacniają motywację do podejmowania regularnych działań terapeutycznych.
Aplikacja jest dostosowana do pracy na tabletach, w związku z czym umożliwia ćwiczenia nawet w przypadku znacznego ograniczenia sprawności fizycznej pacjenta.
Charakterystyka działania:
Aplikacja składa się z 16 ćwiczeń podzielonych na cztery moduły:
- pamięci,
- uwagi,
- funkcji wykonawczych
- funkcji wzrokowo-przestrzennych.
Ćwiczenia wykorzystują tematycznie czynności życia codziennego, z jakimi pacjent spotyka się po opuszczeniu oddziału rehabilitacyjnego, np. gotowanie, robienie zakupów, segregowanie przedmiotów, płacenie, sprzątanie, planowanie.
Aplikacja automatycznie dostosowuje poziomy trudności oraz zapewnia pacjentom informację zwrotną. Jest dostosowana do pracy na tabletach, co umożliwia ćwiczenia niezależnie od mobilności pacjenta. Aplikacja została oparta na opracowanych metodach terapii neuropsychologicznej osób dorosłych z zaburzeniami funkcji poznawczych.
Użytkownicy:
Aplikacja ProjektNeuro dedykowana jest osobom dorosłym, cierpiącym na deficyty poznawcze, powstałe na skutek udaru niedokrwiennego mózgu. Aplikacja została stworzona do spersonalizowanej terapii neuropsychologicznej, mającej na celu usprawnienie funkcji poznawczych zaburzonych w wyniku dysfunkcji mózgu po udarze mózgu, operacjach neurochirurgicznych, urazach czaszkowo-mózgowych, chorobach neurozwyrodnieniowych.
ProjektNeuro ma na celu umożliwienie pacjentom aktywnego udziału w procesach rehabilitacji funkcji poznawczych zarówno podczas hospitalizacji jak i po opuszczeniu oddziału szpitalnego.
„To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą”. Aplikacja nie jest przeznaczona do diagnozowania, jest narzędziem wspierającym rehabilitację funkcji poznawczych.
Wskazania:
Usprawnienie funkcji poznawczych zaburzonych w wyniku dysfunkcji mózgu: po udarze mózgu, operacjach neurochirurgicznych, urazach czaszkowo-mózgowych oraz chorobach neurozwyrodnieniowych.
Przeciwwskazania:
Przeciwwskazania do używania aplikacji ProjektNeuro obejmują pacjentów, którzy nie spełniają określonych kryteriów medycznych i psychologicznych. Należą do nich:
- Świeży udar niedokrwienny mózgu (mniej niż 14 dni),
- Kolejny udar,
- Majaczenie,
- Zaburzenia sprawności obydwu kończyn górnych,
- Brak znajomości języka polskiego,
- Afazja.
Aplikacja nie jest przeznaczona dla osób, które doświadczają silnego dystresu lub dyskomfortu podczas pracy z aplikacją, związanego z przedstawionymi treściami.
Identyfikacja aplikacji ProjektNeuro: